Czym jest reklama ?

Reklama jest codziennością, nieodłączną częścią naszego życia. Właściwie, reklama jest wszędzie. Świat bez reklamy nie istnieje. Czym ona właściwie jest i jak wpływa na nasze życie ?

Reklama to informacja, zachęcająca nabywcę do zakupu towaru bądź usługi. Jest ona przede wszystkim po to, by skłonić klienta do zakupu. Reklama może być: jawna, gdzie dany produkt jest reklamowany wprost. Może być także dołączona jawnie, jako dodatek lub też ukryta. Wówczas nosi miano kryptoreklamy. W końcu, reklama może być mieszana, czyli zawierająca co najmniej dwie z wyżej wymienionych pozycji. Trzeba również wiedzieć, że reklama może rzetelnie informować o produkcie, lecz nie musi. Niestety, często zdarza się tak, że produkt jest zachwalany poprzez reklamę, a w rzeczywistości nie spełnia złożonych obietnic. Zdecydowana większość reklam powstaje na cele komercyjne, tak więc po to by dany produkt został zauważony i sprzedany. W takim przypadku sprzedaż jest głównym celem reklamy.

Reklama wzbudza zainteresowanie produktem, tworzy świadomość marki oraz wzbudza pożądanie oferty. Jest potrzebna, gdyż przekazuje informacje o produktach oraz nie rzadko kształtuje postawy społeczne. Trzeba jednak uważać na zagrożenia płynące z reklamy, takie jak: konsumpcjonizm, materializm oraz manipulacja.

Comments are closed.