Jak się skutecznie reklamować w intrenecie?

Internet daje wiele możliwości, a reklama internetowa wypracowała wiele narzędzi i modeli promocji. Jednakże nie ma jednej skutecznej drogi, aby osiągnąć sukces na tym polu.
Najlepsze efekty przenosi pozycjonowanie SEO, czyli pozycjonowanie w wyszukiwarkach, jednak użycie tego narzędzia wymaga czasu i nakładów. Polega on na ciągłym monitorowaniu mechanizmów wyszukiwarek i poprawy pozycji danego serwisu na liście wyników. W praktyce polega to na tym, aby po wpisaniu słów kluczy (charakteryzujących nasz biznes) na pierwszej stronie wyników pojawiała nasza strona interentowa.
Drugim narzędziem, nastawionym na długotrwałe budowanie reakcji z klientem jest email marketing. Wymaga on jednak pozyskania listy mailingowej potencjalnych klientów.
O wiele szybsze w działaniu są rożnego rodzaju banery reklamowe i okienka z reklamami, które pojawiają się na konkretnych portalach. Działanie to jest jednak nastawione na określony czas. Można także zdecydować się na generowanie ruchu na stronach przez reklamę typu PPC w przeglądarkach. Tu płacimy tylko za ilość odsłon naszej strony. Działanie takie pozwala przyciągnąć potencjalnych klientów1) na nasza stronę.
Ostatnio modne i skuteczne jest reklamowanie swoje działalności w mediach społecznościowych. Dzięki firmowemu funpagowi na Facebooku możemy nawiązać kontakt z klientami i potencjalnymi klientami.

Comments are closed.