Reklama i marketing – czy warto wybrać takie studia ?

Wybór odpowiednich studiów to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji w życiu. W końcu to od wyboru kierunku studiów, w dużej mierze zależy czy absolwentowi uda się szybko odnaleźć na rynku pracy, by móc realizować się w wyuczonym zawodzie. Jednym z ciekawszych kierunków studiów jest kierunek: reklama i marketing. Czy warto zdecydować się na takie studia ?

Zarówno marketing, jak i reklama to pojęcia, które kojarzą się większości społeczeństwa. W sumie to nic dziwnego, gdyż środki masowego przekazu wręcz bombardują nas reklamą. Dużo również słyszy się o planach marketingowych i ich szerokim wpływie na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Studia na takim kierunku z pewnością pozwolą na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu technik marketingu, reklamy oraz public relations. Na specjalności takiej, zdobywa się również wiedzę z zakresu psychologii oraz badań rynkowych, co również jest bardzo istotne w świecie reklamy. Absolwenci tego kierunku, nauczą się również planowania kampanii reklamowych, przygotowania i opracowywania badań marketingowych i zapoznają się z rynkiem mediów.

Niewątpliwie, kończąc studia o kierunku: reklama i marketing, absolwent nie powinien mieć większego problemu ze znalezieniem pierwszej pracy. Na szczęście, oprócz doświadczenia pracodawcy doceniają dziś kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie, czy też w sytuacjach stresowych.

Comments are closed.